Stowarzyszenie kolekcjonerskie broni palnej DESERT STORM.
Witamy na stronie Stowarzyszenia Kolekcjonerskiego Broni Palnej Desert Storm. Pozwolenia na broń kolekcjonerską. Stowarzyszenie kolekcjonerów broni palnej DESERT STORM jest częścia BZ Academy i działa jako podmiot non-profit, co oznacza, że wszystkie składki są przekazywane na cele statutowe określone w regulaminie stowarzyszenia. Zdobądź z nami pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich.
Główne cele Stowarzyszenia Kolekcjonerskiego Broni Palnej DESERT STORM:
- Propagowanie różnych form strzelectwa wśród dorosłych, młodzieży i dzieci.
- Szeroko rozumiana popularyzacja strzelectwa sportowego i rekreacyjnego z udziałem broni palnej.
- Prowadzenie działalności edukacyjnej i kulturalnej, w tym w szczególności popularyzowanie wśród społeczeństwa wiedzy na temat broni, militariów oraz historii oręża oraz działalności sportowej i kolekcjonerskiej.
- Zrzeszanie kolekcjonerów różnorakich broni w tym broni sportowych, broni czarnoprochowych, broni do rekonstrukcji historycznych.
- Pomoc w procesie uzyskania pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich.
- Upowszechnianie wiedzy i umiejętności na rzecz obronności Państwa i jego obywateli, ratownictwa i ochrony ludności.
Informacje o Stowarzyszeniu DESERT STORM
Stowarzyszenie Desert Storm jest zarejestrowane w Starostwie Powiatowym Lubań jako stowarzyszenie zwykłe nie wpisane do KRS.
Numer Wpisu OR.512.2021
REGON: 388049540
NIP: 6131585843
NUMER KONTA DLA WPŁAT CZŁONKOWSKICH ORAZ DAROWIZN
Wpłaty członkowskie prosimy wpłacać na konto Stowarzyszenia Desert Storm z dopiskiem „Wpłata Członkowska”
Bank PKO BP
33 1020 2137 0000 9002 0245 3124
Stowarzyszenie kolekcjonerskie broni palnej DESERT STORM oferuje dwa rodzaje składek członkowskich: Podstawową oraz PREMIUM.
PODSTAWOWE
Członkostwo Podstawowe uprawnia do:
- Uczestnictwa w imprezach, piknikach strzeleckich, wystawach oraz innych wydarzeniach promujących strzelectwo organizowanych przez Stowarzyszenie Kolekcjonerskie Broni palnej DESERT STORM
- Uzyskania zaświadczenia uprawniającego do wystąpienia o pozwolenie na broń kolekcjonerską w Wydziale Postępowań Administracyjnych Policji.
- Pomocy merytorycznej ze strony Stowarzyszenia DESERT STORM w uzyskaniu pozwolenia na broń.
- Czterogodzinnych tematycznych comiesięcznych warsztatów strzeleckich w cenie 200PLN + amunicja po cenie sklepowej. Broń zapewnia DESERT STORM.
Członkostwo Podstawowe ważne jest 1 rok od daty zaksięgowania płatności.
Cena: 100PLN
8.33PLN Miesięcznie.
PREMIUM
Członkostwo PREMIUM dodatkowo uprawnia do:
- Dostep do Strzelnicy DESERT STORM w wybranych terminach. Wymagane posiadanie kwalifikacji Prowadzącego Strzelanie.
- Darmowego wypożyczenia broni jeżeli nie posiadasz swojej.
- Zniżki do 300PLN* (informacja w cenniku szkoleń*) na zagraniczne szkolenia strzeleckie i taktyczne BZ ACADEMY.
- Darmowych 4 godzinnych tematycznych warsztatów strzeleckich oraz możliwość darmowego korzystania ze Strzelnicy DESERT STORM w dniu warsztatów.
- Dostępu do całego wyposażenia strzelnicy DESERT STORM (przesłony/popery/cele metalowe/cale papierowe)
- Darmowego szkolenia przygotowawczego do egzaminu praktycznego prowadzonego przez WPA w celu uzyskania pozwolenia na broń (Normalnie koszt 400PLN). Płatność tylko za amunicje po sklepowej cenie.
Członkostwo PREMIUM ważne jest 1 rok od daty zaksięgowania płatności.
CENA: 500PLN
41.66PLN Miesięcznie.
Specjalna zniżka 100PLN dla czynnych funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej na członkostwo PREMIUM.
Przystąpienie do stowarzyszenia DESERT STORM jest bardzo proste, a cały proces nie zajmuje więcej niż 10min. Wystarczy wypełnić deklarację online oraz dokonać wpłaty na konto Stowarzyszenia . Po zaksięgowaniu wpłaty w ciągu 7 dni Walne Zebranie podejmie decyzje o członkostwie w Stowarzyszeniu DESERT STORM. Jeżeli deklaracja zostanie rozpatrzona negatywnie przez Walne Zebranie wówczas Stowarzyszenie dokona zwrotu wpłaty członkowskiej w ciągu 7 dni. Jeżeli deklaracja jest rozpatrzona pozytywnie, wówczas po terminie 7 dni od wpłaty na konto automatycznie zostajesz przyjęta/y do DESERT STORM.
Zaświadczenia o członkostwie wysyłamy indywidualnie na wniosek członka. Wnioski prosze przesyłać poprzez email info@bz-academy.pl
Stowarzyszenie kolekcjonerskie DESERT STORM – Jak uzyskać pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich?
Do Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni palnej DESERT STORM chętnie przyjmiemy członków z Wrocławia, Jeleniej Gory, Legnicy, Zgorzelca, Głogowa, Lubina, Zielonej Góry, Bolesławca, Szczecina i całej Polski. Każdy może się do nas zapisać i korzystać z darmowych warsztatów strzeleckich i zniżek na szkolenia i wynajem osi strzeleckiej.
Plusy i minusy pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich.
Pozwolenie na broń palną do celów kolekcjonerskich wymaga przynależności do stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerskim. Zostając członkiem Stowarzyszenia DESERT STORM spełnisz ten warunek. Zastanówmy się jakie są PLUSY i MINUSY pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich:
PLUSY
- Wystarczy posiadać przynależność do stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerskim jak DESERT STORM
- Nie ma żadnych dodatkowych formalności, które trzeba o upływie czasu odnawiać
- Utrzymanie pozwolenia nie wiąże się z koniecznością odnawiania. Nie trzeba, jak w przypadku pozwolenia na broń sportową, odnawiać licencji, patentu, czy brać udziału w zawodach i corocznie dosyłać starty w zawodach do WPA.
- Szybkość uzyskania pozwolenia – nie trzeba odbywać czasochłonnych staży jak w przypadku pozwolenia na broń sportową. Jak się dobrze wstrzelisz z terminem egzaminów Policyjnych, to uzyskanie pozwolenia do celów kolekcjonerskich może zająć on 4-6 tygodni.
- możliwość uzyskania od razu pozwolenia na minimum 10 szt. broni, a nie jak w przypadku pozwolenia na broń sportową po jednej sztuce do każdej konkurencji. Po wykorzystaniu promes można, a wręcz trzeba wystąpić o rozszerzenie. W końcu będziesz kolekcjonerem.
- duży zakres modeli i typów broni. Broń kolekcjonerska, to praktycznie każda broń historyczna, jak i nowoczesne jednostki. Na pozwolenie kolekcjonerskie można nabyć każdy rodzaj broni o kalibrze do 12mm, czyli popularne nowoczesne pistolety , kałachy oraz AR15.
- W przypadku Stowarzyszenia DESERT STORM otrzymasz również pełen zakres porad w uzyskaniu pozwolenia do celów kolekcjonerskich (treningi/gotowe druki/testy itd.)
MINUSY
- dość kosztowny egzamin policyjny, który trzeba zdać (pomagamy jak tylko możemy, aby każdy członek Stowarzyszenia DESERT STORM był do niego przygotowany)
- brak możliwości noszenia załadowanej broni kolekcjonerskiej tzn., w drodze na strzelnicę i gdziekolwiek indziej nie będziesz mógł/mogła nosić załadowanej broni w kaburze, chyba, że wystąpisz o zgodę do Komendanta Wojewódzkiego i on taką zgodę wyrazi.
Stowarzyszenie kolekcjonerskie DESERT STORM pomaga swoim członkom w zdobyciu pozwolenia na broń kolekcjonerską.
Procedura uzyskania pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich krok po kroku.
Krok 1. Członkostwo o charakterze kolekcjonerskim.
Jest to pierwszy krok jaki musisz wykonać – zostać członkiem stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerski. U nas załatwisz to w 10min wypełniając deklarację ONLIN. Zaświadczenie o przynależności, które wystawiamy na żądanie jest niezbędnym załącznikiem, który będziesz musiał dołączyć do wniosku o pozwolenie składane w WPA (Wydział Postępowań Administracyjnych). Bycie członkiem stowarzyszenia wiąże się z obowiązkiem szeroko rozumianej popularyzacji broni palnej, strzelectwa, kolekcjonerstwa oraz sportów strzeleckich, co za tym idzie, będziemy oczekiwać, że będziesz brał udział w treningach strzeleckich, szkoleniach oraz zawodach, a także uczestniczył aktywnie w działalności stowarzyszenia.
Koszt u nas to od 100PLN do 500PLN rocznie w zależności od rodzaju członkostwa.
Krok 1. Nauka strzelania oraz przygotowanie do egzaminu w WPA.
Kolejnym krokiem na drodze uzyskania pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich jest przygotowanie się do egzaminu – zarówno teoretycznego ze znajomości ustawy o broni i amunicji oraz praktycznego ze strzelania. Stowarzyszenie DESERT STORM oferuje darmowe warsztaty strzeleckie, oraz darmowy kurs przygotowawczy do egzaminu praktycznego dla członków PREMIUM. Do tego możesz po niższej cenie korzystać z naszej strzelnicy, broni oraz amunicji, aby przygotować się do egzaminu. Dodatkowo zaopatrzymy Cię w materiały przygotowawcze takie jak:
- gotowe wnioski
- Ustawę o broni i amunicji
- Kodeks karny
- Testy samokorygujące, abyś sprawdził swoją wiedzę zanim podejdziesz do egzaminu
Koszty strzelania i przygotowania do egzaminu będą w każdym przypadku inne, ale mając członkostwo PREMIUM możemy je znacznie obniżyć
Krok 3. Badania Lekarskie
Gdy będziesz już gotów złożyć wniosek o wydanie pozwolenia do celów kolekcjonerskich, należy zrobić komplet badań lekarskich, gdyż jest to niezbędny załącznik do wniosku o pozwolenie na broń. Pamiętaj, że badania lekarskie są ważne 3 miesiące i w czasie trzech miesięcy musisz złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na broń w WPA. Badania lekarskie robi się obiegowo w czasie jednego dnia. Są specjalne przychodnie, do których Cię skierujemy w celu zrobienia wszystkich badań lekarskich w ciągu jednego dnia.
Badania lekarskie obejmują:
-
- ogólną ocenę stanu zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem:
- układu nerwowego
- stanu psychicznego
- narządu wzroku
- narządu słuchu i równowagi
- układu ruchu
- badania specjalistyczne i pomocnicze:
– badanie przez lekarza psychiatrę
– konsultacje innych specjalistów, a także badania specjalistyczne, które lekarz uzna za niezbędne w wyniku przeprowadzonej oceny badania
Badanie psychologiczne obejmuje:
- ocenę rozwoju intelektualnego
- opis cech osobowości z uwzględnieniem funkcjonowania w trudnych sytuacjach
- określenie poziomu dojrzałości społecznej.
Koszt badań lekarskich oscyluje w granicach 500-600PLN
Krok 4. Składamy wniosek do WPA o wydanie pozwolenia do celów kolekcjonerskich
Składamy wniosek do WPA wraz z załącznikami:
- oryginał przynależności do stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerskim,
- kopię dowodu osobistego, (poświadczona notarialnie)
- zaświadczenie lekarskie,
- zaświadczenie psychologiczne,
- potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej na konto Gminy Wrocław (Tutaj LINK do Strony WPA WROCŁAW). Jeżeli składasz wniosek w innym WPA, to sprawdź stronę swojego WPA.
- a także dwa zdjęcia w formacie 3×4 cm.
We wniosku należy uwzględnić ważną przyczynę do zyskania pozwolenia, mianowicie: przynależność do stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerskim. My takie zaświadczenie wystawimy na żądanie, gdy będziesz gotowy/gotowa na na złożenie wniosku w WPA. Skontaktuj się z nami poprzez formularz KONTAKT.
Po złożeniu wniosku, WPA wyśle dzielnicowego, aby zrobił wywiad środowiskowy w Twojej okolicy. Dzielnicowy zjawi się u Ciebie na rozmowę oraz zaczerpnie informacji od Twoich sąsiadów i wystawi opinie do WPA. Policja sprawdzi informacje o Twojej niekaralności, także nie ma potrzeby samemu organizować zaświadczenia o niekaralności i dołączać go do wniosku o pozwolenie na broń kolekcjonerską.
Koszt złożenia wniosku do WPA to 242PLN
Krok 4. Egzamin Policyjny
UWAGA! Nie każdy musi zdawać egzamin policyjny!
Zgodnie z przepisami prawa z egzaminu zwolnieni są funkcjonariusze Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Celnej, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, funkcjonariusze lub pracownicy innych państwowych formacji uzbrojonych i żołnierze zawodowi Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, członkowie Polskiego Związku Łowieckiego – w zakresie broni myśliwskiej oraz członkowie Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego posiadający licencję zezwalającą na uprawianie strzelectwa sportowego – w zakresie broni sportowej, jeżeli zdali taki egzamin na podstawie odrębnych przepisów.
Po złożeniu wniosku o wydanie pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich WPA ustali termin egzaminów. Można też zaliczyć egzamin przed złożeniem wniosku o wydanie pozwolenia na broń. Dobrą praktyką jest skontaktowanie się z WPA w trakcie procesu wyrabiania pozwolenia na broń w celu ustalenia terminu egzaminów, tak aby znać jego termin jak najszybciej i dobrze się do niego przygotować.
Egzamin składa się z dwóch części:
- Teoretycznej, obejmującej sprawdzenie znajomości przepisów dotyczących posiadania i użytkowania broni, Zakres przedmiotowy teoretycznej części egzaminu obejmuje sprawdzenie:
- znajomości przepisów ustawy z dnia 21 maja 1999r. o broni i amunicji (tekst jednolity Dz. U. z 2004r. nr 52, poz. 525 ze zm.) oraz przepisów wydanych na jej podstawie
- znajomości przepisów Kodeksu karnego dotyczących przestępstw związanych z bronią
Test jest w formie wyboru poprawnej odpowiedzi A/B/C/D. Należy odpowiedzieć poprawnie na wszystkie z 10 pytań aby móc przystąpić do egzaminu praktycznego. Większość osób odpada na tym etapie z jednego prostego powodu – przychodzą nieprzygotowani. Przed przystąpieniem do egzaminu upewnij się, że znasz wszystkie zagadnienia zawarte w powyższych ustawach.
- Praktycznej, której zakres obejmuje:
- sprawdzenie przestrzegania szczegółowych zasad zachowania bezpieczeństwa na strzelnicy, umiejętności prawidłowego rozkładania i składania, ładowania i rozładowywania danej broni, postępowania z bronią niesprawną w stopniu uniemożliwiającym dalsze strzelanie, określenia części broni oraz przeprowadzenie sprawdzianu strzeleckiego z użycia danego rodzaju broni.
Test praktyczny na strzelnicy odbywa się tylko po pozytywnym zaliczeniu części teoretycznej. Na początku wylosujesz trzy pytania dotyczące bezpieczeństwa i obsługi broni na strzelnicy. Wszystko według wzorcowego regulaminu strzelnicy, w który również Cię zaopatrzymy. Pytania mogą także dotyczyć budowy broni lub procedury jej rozładowania, bądź rozłożenia. Jak to zrobić dowiesz się u nas na darmowym szkoleniu dla naszych członków PREMIUM.
W przypadku niezdania przez ubiegającego się o wydanie pozwolenia na broń:
- części teoretycznej egzaminu – zdającego nie dopuszcza się do części praktycznej egzaminu,
- części praktycznej egzaminu – egzamin poprawkowy obejmuje wyłącznie tę część egzaminu.
Zdającemu przysługuje jeden egzamin poprawkowy, który przeprowadza się nie wcześniej, niż po upływie siedmiu dni od dnia niezdania egzaminu. Za egzamin poprawkowy pobiera się dodatkową opłatę, stanowiącą połowę stawki opłaty za egzamin.
Tutaj możesz liczyć na pomoc z naszej strony. Dostarczymy Ci niezbędne ustawy do nauki, oraz testy, tak, abyś mógł/mogła się przygotować solidnie do egzaminu. Polecamy też ściągnąć aplikacje NTS QUIZ na telefon, co ułatwi naukę i sprawdzi poziom Twojej wiedzy z zakresu obejmującego egzamin teoretyczny.
Dodatkowo dla naszych członków PREMIUM prowadzimy darmowe szkolenia przygotowujące do egzaminu praktycznego.
Koszt egzaminu to 1150PLN
Koszt poprawki to 575PLN
Krok 5. Otrzymanie decyzji.
Po otrzymaniu wszystkich niezbędnych dokumentów WPA powinno wydać pozwolenie na broń kolekcjonerską w ciągu 30 dni.
Po otrzymaniu pozytywnie rozpatrzonej decyzji pozostaje nam jeszcze jeden krok – złożenie wniosku o promesy. Promesy, to swego rodzaju talony, za pomocą których można nabyć broń.
UWAGA! Wniosek o wydanie promes można złożyć razem z wnioskiem o pozwolenie na broń, lub po otrzymaniu pozytywnej decyzji o wydaniu pozwolenia na broń.
Koszt promesy to 17PLN. Można też wykupić promesę zawierające kilka szt. broni, wtedy płacimy tylko 17PLN, ale wszystkie egzemplarze broni należy zakupić jednorazowo u jednego sprzedawcy. My polecamy zapłacić po 17PLN za każdą sztukę żeby się nie ograniczać.
Podczas zakupu broni należy przedstawić w sklepie promesę oraz dowód osobisty. Podczas zakupu broni można też zakupić amunicję w dowolnej ilości w kalibrze zakupionej broni. Naszym potwierdzeniem legalności posiadania broni podczas pierwszego zakupu będzie faktura sprzedażowa. Broń należy zarejestrować w ciągu 5 dni w WPA. Najlepiej zrobić to za pomocą poczty (wysłać wniosek o rejestrację, dołączyć fakturę). Po pierwszej rejestracji otrzymamy Legitymację Posiadacza Broni (tzw. „czerwoną książeczkę”), w której będą wpisy posiadanych przez nas egzemplarzy broni. Przy następnych zakupach i rejestracji dołączamy książeczkę razem z fakturą i wnioskiem o rejestracje. WPA dokona nowego wpisu do książeczki i odeśle nam ją w ciągu 7 dni. Procedura jest bardzo prosta i bezbolesna i nic nie kosztuje poza znaczkiem pocztowym. Pamiętajmy, że mamy na rejestracje broni tylko 5 dni od daty zakupu i należy tego terminu przestrzegać.
Koszt za wydanie jednego zaświadczenia uprawniającego do zakupu broni (PROMESY). 17PLN